Gmina Winnica pow. pułtuski, woj. mazowieckie

Urząd Gminy

ul. Pułtuska 25, 06-120 Winnica

tel. 23 691 40 92, faks 23 691 40 25

sekretariat@gminawinnica.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Filtr
 • Zmierzch węgla. Energetyka rozproszona to wyzwanie dla samorządów

  Wkrótce samorządy w całej Polsce będą musiały zmierzyć się z faktem, że dalsze wydobywanie dostępnych zasobów polskiego węgla będzie nieopłacalne. Kontynuowanie wydobycia zagrozi także samemu Śląskowi poważnymi deformacjami geologicznymi regionu.

  - Polskie władze stoją dziś przed poważną decyzją. Możemy kontynuować energetykę węglową, pamiętając, że krajowe dostępne zasoby się kurczą i już sprowadzamy zza granicy miliony ton węgla, a będziemy coraz więcej, gdyż jest on tańszy od polskiego.

 • Fundusz sołecki w liczbach

  Z przeprowadzonej analizy dotyczącej funkcjonowania funduszu sołeckiego wynika, iż zmiany wprowadzone od 2009 roku mają pozytywny wpływ na aktywizację społeczności lokalnych w zakresie wydatkowania środków funduszu. Zwiększa się liczba jednostek, które tworzą fundusz sołecki jak również wielkość środków przekazywanych na ten cel zarówno dla z budżetów gmin, jak i budżetu państwa. Wprowadzone rozwiązania pozwalają mieszkańcom w większym stopniu decydować o kierunkach wydatkowania środków publicznych > więcej

 • Jeszcze lepsza prognoza zbiorów zbóż

  Bank Gospodarki Żywnościowej podał, że w czwartek 18 lipca ukazał się kolejny raport „Strategie grains". Autorzy analizy po raz kolejny podnieśli prognozy produkcji zbóż w UE-28 w sezonie 2013/14. Obecnie oczekuje się, że wyniesie ona 297,9 mln t. To o 3,5 mln t więcej niż prognozowano w czerwcowym raporcie i o 5,3 mln t więcej niż w majowym. Taka produkcja byłaby jednocześnie o 20 mln t (7,2 proc.) większa niż w sezonie 2012/13.

 • Zielony grząski grunt

  Uprzywilejowana energetyka odnawialna wypiera z rynku energetykę konwencjonalną i stawia pod znakiem zapytania opłacalność inwestycji w tradycyjne elektrownie - czytamy w ,,Nowym Przemyśle''. Czy stać nas na dalsze zwlekanie z decyzjami?

  Przywódcy państw, akceptując pakiet klimatyczno-energetyczny i przyjmując w jego ramach konkretne cele ilościowe dotyczące energetyki odnawialnej czy redukcji CO2, rzucili tym samym na rynek zamówienia na konkretne technologie i ich stosowanie - w ograniczonym na razie do 2020 roku czasie.

 • Spółki wodne do poprawy

  Zdaniem Dolnośląskiej Izby Rolniczej konieczna jest zmiana nowelizacja ustawy z dnia 18 lipca 2001 roku Prawo Wodne. Przewidziane w tej ustawie dobrowolne członkostwo w spółkach wodnych powinno zostać zamienione na członkostwo obowiązkowe.
  Jak podkreśla DIR znowelizować należy art. 165 ust 1 tego aktu prawnego, zgodnie z którym utworzenie spółki wodnej następuje w drodze porozumienia co najmniej 3 osób fizycznych lub prawnych, zawartego w formie pisemnej. W nowym brzemieniu stanowiłby on, że każda gmina, w zależności od potrzeb tworzy co najmniej jedną spółkę wodną, której to członkami SA z mocy prawa wszyscy właściciele gruntów położonych na obszarze tej gminy.

 • Drożeje mleko w skupie

  Bank Gospodarki Żywnościowej podał, że na krajowym rynku mleka nadal dominują czynniki wywierające presję na wzrosty cen skupu. Według najnowszych danych GUS w czerwcu br. za hektolitr surowca rolnicy otrzymywali przeciętnie 127,5 zł, tj. więcej o prawie 1,5% w porównaniu do maja br. i o prawie 12% w relacji rocznej.

 • Na wesoło, a jednak

  20130722-smieci-na-wesoloNasze sprawy codzienne i reperkusje z problemami w realizacji "ustawy śmieciowej".

 • W pasztetach mniej mięsa niż w karmie dla psów

  Psy i koty jedzą lepiej od ludzi! - pisze FAKT.pl W karmie dla zwierzaków możemy znaleźć więcej mięsa i składników odżywczych niż w tanich pasztetach, często będących papką MOM, czyli zmielonych odpadków, do tego nafaszerowanego chemią.

 • Wyjazd dzieci z gminy Winnica na warsztaty pszczelarskie

  20130717-pszczolyW dniu 11.07.2013 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy we współpracy z Edemed-Edukacja, Ekologia, Medycyna zorganizował bezpłatny wyjazddla 30 osobowej grupy dzieci wraz z opiekunami na warsztaty pszczelarskie do miejscowości Wymysły/Pomiechówka.

 • III Gminne Zawody Lekkoatletyczne

  20130712-zawody-gminne

 • ARR spodziewa się obniżki cen zbóż

  Do końca roku ceny pszenicy i żyta będą się obniżać - napisała Agencja Rynku Rolnego w kwartalnej prognozie. Zdaniem ARR tegoroczne zbiory będą nieznacznie niższe niż w 2012 r., kiedy produkcja wyniosła 28,5 mln ton.

 • Artykuły żywnościowe

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy uprzejmie informuje, że artykuły żywnościowe w ramach realizowanego programu żywnościowego PEAD na 2013r będą wydawane w dniu 19.07.2013r. (piątek) od godz. 11:00 do 15:00 (budynek Urzędu Gminy Winnica).

  W sytuacji, gdy osoba nie może zgłosić się osobiście po dary prosimy o wydanie pisemnego upoważnienia osobie, która je będzie odbierać.

  Prosimy o przestrzeganie terminu wydawania żywności!!!

 • Agencja Rynku Rolnego wstępnie podsumowała dopłaty do materiału siewnego w 2013

  Do dnia 08.07.2013 r. ARR rozpatrzyła ponad 41 tys. wniosków.

  Jednym z podstawowych czynników gwarantujących zwiększenie plonów oraz ich jakości jest wykorzystanie do siewu/sadzenia elitarnego bądź kwalifikowanego materiału siewnego. Od 2007 r. Agencja Rynku Rolnego prowadzi działania rekompensujące rolnikom części kosztów zakupu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, mające na celu zwiększenie ilości stosowanego materiału siewnego w polskich gospodarstwach. Podstawą do stworzenia powyższego systemu wsparcia był opracowany w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Program poprawy jakości produktów rolnych poprzez zwiększenie zużycia kwalifikowanego materiału siewnego”.

 • Afrykański pomór świń - realne zagrożenie

  Co to jest afrykański pomór świń?

  Afrykański pomór świń (ASF) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF w związku, z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Najczęstszym sposobem zakażenia zwierząt jest bezpośredni lub pośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi. W przypadku terenów o wysokim zagęszczeniu gospodarstw utrzymujących świnie, rozprzestrzenianie się wirusa między gospodarstwami jest stosunkowo łatwe za pośrednictwem osób odwiedzających gospodarstwo, jak również przez zakażoną paszę, wodę, wyposażenie oraz skarmianie zwierząt odpadami kuchennymi (zlewkami).

 • Półkolonie 2013

  W TERMINIE 5-16 SIERPNIA 2013 r. W PUBLICZNYM GIMNAZJUM IM. B. JAŃSKIEGO BĘDĄ ORGANIZOWANE PÓŁKOLONIE

  Wszystkich chętnych zapraszamy !!! Zapisujemy się w sekretariacie PG lub w GOPS.

 • Ostrożnie nad wodą - apel policji

  Mazowieccy policjanci apelują o ostrożność i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Upalne dni oraz wakacje zachęcają do korzystania z kąpieli.

  Różnego rodzaju stawy, zbiorniki po wyrobiskach czy tzw. „glinianki”, które w upalne dni przyciągają amatorów kąpieli, mogą okazać się śmiertelną pułapką. Najczęściej nikt nie zna ich faktycznej głębokości, ukształtowania dna czy rodzaju jego podłoża. Są w nich miejsca gdzie woda ma głębokość 1 m, a dwa kroki dalej może to być 5 m.

 • Warsztaty pszczelarskie dla dzieci i młodzieży

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym na bezpłatny, jednodniowy wyjazd w dniu 11.07.2013 - „Warsztaty pszczelarskie dla dzieci i młodzieży” do gospodarstwa agroturystycznego Wymysły /Pomiechówka.

  Zainteresowane osoby prosimy o osobisty kontakt (tel. 23 691 40 21).

  Szczegółowy program > pokaż

  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy

  Wioletta Zawadzka

 • Zaproszenie do składania ofert

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy zaprasza do składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia na przeprowadzenie kursów/szkoleń zawodowych w związku z realizacja projektu systemowego pn. „Nasza aktywność w drodze do sukcesu” w ramach POKL Priorytet
  VII – Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej > pokaż

 • Zaproszenie do składania ofert

  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich zainteresowanych do składania ofert na stanowisko: psycholog > pokaż

 • Harmonogram odbioru śmieci na terenie gminy Winnica

  smieciŚmieci segregowane 1 > pobierz

  Smieci segregowane 2 > pobierz

  Śmieci zmieszane 1 > pobierz

  Śmieci zmieszane 2 > pobierz

  Śmieci zmieszane 3 > pobierz

 • Rozstrzygnięcie otwartego konkursu na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Winni ca z uwzględnieniem rodzin dysfunkcyjnych w 2013 roku"

  Zarządzenie Nr 23/2013 Wójta Gminy Winnica z dnia 28 czerwca 2013 roku w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Winnica z uwzględnieniem rodzin dysfunkcyjnych w 2013 roku” > pokaż

 • Pomoc dla Arturka Ołtona

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 lipca 2013 r. (środa) od godz. 9.30 przed Urzędem Gminy Winnica będzie stał autobus do poboru krwi z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych, którzy będą chcieli pomóc małemu Arturkowi.

   

  Aby móc oddać krew potrzebny jest dowód osobisty.

   

  Wójt Gminy Winnica

  Aleksander Piątkowski

 • Czynny basen w Winnicy

  woprW dniu 29.06.2013 r. nastąpiło otwarcie sezonu na basenie w Winnicy. Basen będzie czynny od 29.06.2013 r. do 31.08.2013 r. codziennie w godzinach od 11.00 do 21.00 (także w święta oraz dni wolne od pracy).
  W roku 2013 kompleksową obsługę w zakresie ratownictwa wodnego na Basenie Odkrytym w Winnicy, ul. Pułtuska 19, 06-120 Winnica od dnia 29.06.2013 r. do 31.08.2013 r. sprawować będzie Pułtuskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Pułtusku.


  Stawki za korzystanie z basenu w 2013 r. > pobierz

 • Projekt aktywizacji osób długotrwale bezrobotnych

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy informuje, iż  Fundacja Gospodarcza im. Karola Marcinkowskiego w Ciechanowie od 1 czerwca 2013 r. realizuje projekt „Wyszkoleni – zatrudnieni. Projekt aktywizacji osób długotrwale bezrobotnych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wójt Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg
i wniosków w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do godz. 16.30

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 15.30 do 16.30

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Gminy Winnica, punkt czynny według harmonogramu dostępnego na BIP

Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu lub na konto Urzędu Gminy Winnica

54 8226 0008 2002 2000 1270 0001

KONTAKT W PRZYPADKU AWARII

Prezes Zakładu Budżetowego - tel. 500 058 393
Wójt Gminy - tel. 505 158 565

Otwarcie basenu w Winnicy

woprWójt Gminy Winnica informuje, że z dniem 22.06.2019 r. nastąpi otwarcie sezonu letniego na basenie w Winnicy. Basen będzie czynny od 22.06.2019 r. do 18.08.2019 codziennie (także w święta oraz dni wolne od pracy) w godzinach: czerwiec - lipiec od 11.00 do 20.00, sierpień od 11.00 do 19.00. W roku 2019 kompleksową obsługę w zakresie ratownictwa wodnego na basenie odkrytym w Winnicy, ul. Pułtuska 19, 06-120 Winnica, sprawować będzie Pułtuskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Pułtusku.

Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie > pobierz

Poradnik "bezpieczne wakacje" > pobierz

Stawki opłat za korzystanie z basenu w roku 2019 > pobierz

Wynik oceny jakości wody > pobierz

Transmisje Sesji Rady Gminy

punkt przyjec policja

Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Prezentacja

harmonogram smieci

info-rol

Mapy wrotamazowsza

Emapa

wirtualny spacer

Dyżury aptek

przemoc

Opieka nad dzieckiem

poradnik-bez

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział Poświętne

Terenowy Zespół Doradczy w Pułtusku

Dyżury: środy od 7.30 do 15.30

Sala Rady Gminy Winnica

Doradca: Kamil Rosłoński

TZD w Pułtusku tel. 23 692 11 86

Kącik Przedsiębiorcy

Mikroporady

Projekty

WFOSIGW

WROTA MAZOWSZA

Projekt EA

Projekt BW

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Winnica 

Tablica

Tablica

Tablica