Gmina Winnica pow. pułtuski, woj. mazowieckie

Urząd Gminy

ul. Pułtuska 25, 06-120 Winnica

tel. 23 691 40 92, faks 23 691 40 25

sekretariat@gminawinnica.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Filtr
 • Zwrot podatku akcyzowego - sierpień 2012 r.

  Wójt Gminy Winnica uprzejmie przypomina, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na sierpień 2012 r. można składać od 01 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. wraz z fakturami dokumentującymi zakup oleju napędowego z okresu od 01.02.2012 r. do 31.07.2012 r. Do wniosku należy dołączyć także zestawienie faktur.

  Więcej informacji na temat zwrotu podatku akcyzowego na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - www.minrol.gov.pl

  Wniosek o zwrot podatku akcyzowego > pobierz
  Załącznik nr 1 - Zestawienie faktur > pobierz
 • Świt - Pułtusk - Sierpień

  20120730 plakat swit pultusk

 • Zaproszenie na festyn dożynkowy w Świerczach

  Otrzymaliśmy od Zarządu Powiatu Pułtusk oraz Wójta Gminy Świercze zaproszenie do wzięcia udziału w festynie dożynkowym pod hasłem "Żyjmy zdrowiej - żyjmy dłużej", który odbędzie się 2 września 2012 r.  w Świerczach, przy ulicy Pułtuskiej 26 C. W ramach festynu przewidziano prezentację wieńców dożynkowych wykonanych przez mieszkańców poszczególnych gmin powiatu. W związku z tym zachęcamy naszych mieszkańców bądz Sołectwa do zgłaszania się do wzięcia udziału w festynie. Każda gmina może zgłosić jeden wieniec dożynkowy do konkursu także prosimy o zgłaszanie się do Sekretariatu Urzędu Gminy Winnica osobiście bądź  tel.: 23 691 40 92. Dla wykonawców najładniejszych wieńców przewidziano atrakcyjne nagrody.
 • Kolejne dni darmowego basenu dla naszych dzieci

  Informujemy, że w dniach 31.07.2012 r. i 02.08.2012 r. wstęp na basen dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum będzie bezpłatny.

  ZAPRASZAMY!!!

 • Aktualizacja Strategii Województwa Mazowieckiego

  Dnia 26 lipca 2012 roku jako wójt Gminy Winnica brałem udział w konferencji "Aktualizacja Strategii Województwa Mazowieckiego do 2030 roku”. W trakcie spotkania omawiane były istotne sprawy dla społeczności województwa mazowieckiego w tym społeczności naszej gminy. Między innymi sprawy, których realizacja spowoduje poprawę komfortu życia społeczeństwa, stworzenie nowych miejsc pracy oraz doprowadzenie do podniesienia poziomu zadowolenia społecznego. W ramach konsultacji społecznych ogłoszonych przez Marszałka Struzika, zapraszam chętnych do zapoznania się z dokumentem pt: "Strategia Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 r.” oraz do czynnego udziału w konsultacjach – przedstawianiu swoich pomysłów.

 • Darmowy wstęp na basen

  W dniu 25 i 26 lipca (środa i czwartek) wstęp na basen dla dzeci do 12 r.ż. będzie bezpłatny.

  ZAPRASZAMY !!!

 • Kampania "Stawka większa niż 8 mld"

  W piątek, 20 lipca oficjalnie ruszyła samorządowa kampania „Stawka większa niż 8 mld" i akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o dochodach JST. Ustawa umożliwi przesunięcie z budżetu centralnego do samorządów 8 mld zł., więcej na - www.samorzad.pap.pl

 • Gminny Turniej Piłki Nożnej

  20120719gm tur pilki noz

 • Zmiana przyjęć w dyżurze Radcy Prawnego

  Uprzejmie informujemy, że przez najbliższe dwa tygodnie Radca Prawny będzie udzielał bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców w piątek a nie jak do tej pory w czwartek. Zmiana dotyczy dni 27 lipca 2012 r. (piątek) i 03 sierpnia 2012 r. (piątek). Godziny przyjęć pozostają bez zmian tj. 900 do 1100.

 • NIe odbył sie przetarg dot. zbycia nieruchomości

  W dniu 10 lipca nie odbył się II / I przetarg ustny nieograniczony dotyczący zbycia nieruchomości gruntowych położonych we wsiach Smogorzewo Włościańskie, Winnica i Zbroszki gmina Winnica stanowiących własność gminy Winnica na podstawie ksiąg wieczystych i tak: Winnica KW NrOS1U/000 41184/8, Smogorzewo Włościańskie OS1U/00037875/8 i Zbroszki OS1U/OOO29224/1.

  Informacja Wójta Gminy Winnica o nieodbytym przetargu > pobierz

 • Rozstrzygnięto przetarg na mieszkanie w Winnicy

  W dniu 16 lipca 2012 roku przeprowadzono przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego Nr 4a o pow. użytkowej 58,95m² usytuowanego na parterze w wielorodzinnego budynku mieszkalno-usługowym w Winnicy przy ulicy Szkolnej 2 wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej oznaczonej numerami ewidencyjnymi : 154/1, 154/2, 154/3 i 155/1.

  Informacja Wójta Gminy Winnica o wyniku przetargu  > pobierz

 • Niespodzianki na basenie w Winnicy

  W pierwszy słoneczny i ciepły dzień, dla uczniów szkół podstawowych gminy Winnica będzie darmowy wstęp na basen. Zapraszamy do systematycznego śledzenia informacji na stronie internetowej gminy - będą ogłaszane miłe niespodzianki.

  Wójt Gminy Winnica
  Aleksander Piątkowski
 • Krus apeluje "Zachowaj bezpieczeństwo"

  krus logo

  Czas zbioru zbóż i innych płodów rolnych to okres, w którym dochodzi do wielu, czasem tragicznych w skutkach pożarów prowadzących do utraty zdrowia, a nawet życia pracujących w polu rolników. Aby zapobiec możliwości powstania pożaru podczas żniw bądź ograniczyć straty, nie tylko materialne (utrata zbóż, słomy, maszyn rolniczych), ale i zdrowotne wystarczy przestrzegać kliku podstawowych zasad bezpieczeństwa, wynikających z przepisów Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719) > więcej

 • Zwrot podatku akcyzowego

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące zwrotu podatku akcyzowego od zakupionego paliwa rolniczego  - bip.minrol.gov.pl

 • Będzie zwrot akcyzy na olej napędowy dla rolników

  Podczas posiedzenia w dniu 10 lipca br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi > więcej

 • Ciąg dalszy Komisji Rewizyjnej

  Dziś odbyło się spotkanie Komisji Rewizyjnej, które było kontynuacją komisji z dnia 6 lipca 2012 r.

  Zapraszamy do odsłuchania nagrania z tego spotkania > pobierz

 • Jak odwołać ze stanowiska wójta, burmistrza, prezydenta

  Celem poszerzenia wiedzy społeczności o możliwości odwołania wójta bądź rady gminy.
   

  Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast mogą być odwołani przed upływem kadencji w drodze referendum. Z taką inicjatywą ma prawo wystąpić rada gminy (miejska) lub mieszkańcy. Sprawdź, jak właściwie przeprowadzić ten proces.

  Istnieją dwie sytuacje, gdy rada gminy lub rada miejska (dalej: rada gminy) może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum: gdy nie udzieli wójtowi (burmistrzowi lub prezydentowi miasta) absolutorium z wykonania budżetu gminy lub z przyczyn innych niż nieudzielenie absolutorium.

 • Media o Winnicy

  W Tygodniku Pułtuskim ukazał się artykuł pt. "Ściągneli telewizję do Winnicy."

  Telewizja przybyła na posiedzenie Komisji Rewizyjnej z własnej inicjatywy, nikt nie zapraszał TV.

  20120712-tygodnik

 • Zasady postępowania w czasie upałów

  Upał - intensywne oddziaływanie promieni słonecznych na nas i nasze otoczenie. Zjawisku temu towarzyszy wysoka temperatura powietrza, często przekraczająca 30 stopni Celsjusza. Zbyt długie spędzanie czasu w słońcu lub przegrzanym miejscu może spowodować schorzenia termiczne. Aby skutecznie chronić nasz organizm przed niekorzystnym oddziaływaniem upałów należy zapoznać się ze sposobami postępowania w czasie ich wystąpienia.

 • Solary? Czy ja mogę w moim domu to zainstalować?

  20120712-solarWszyscy zadajemy sobie pytanie czy to się opłaca, ale też czy po prostu w naszym już istniejącym domu będzie to technicznie wykonalne? Poniżej kilka mitów i faktów.

  > więcej

 • Badanie słuchu

  badaniesluchu11072012Urząd Gminy w Winnicy uprzejmie informuje, że dnia 13 sierpnia 2012 roku istnieje możliwość zbadania słuchu. Badanie skierowane jest w szczególności do osób niedosłyszących i osób po 50 roku życia. Badania przeprowadza Ośrodek Diagnostyki Słuchu ERFA AUDION-TON.

  Zapisy w Urzędzie Gminy w Winnicy osobiście (sekretariat Urzędu, pok. nr 5) lub telefonicznie pod nr tel. (23) 691 40 92.

  Zapraszamy!!!

 • Jak zachować się w czasie burzy

  Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu, który ukazał się w gazecie "Pułtusk 24" - www.pultusk24.pl

 • Artykuł "Ulżyj sobie, weź go kopnij"

  Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu, który ukazał się w gazecie "Pułtusk 24" po sesji absolutoryjnej - www.pultusk24.pl

 • Projekty uproszczonych planów urządzenia lasu

  Wójt Gminy Winnica informuje, że od 20.07.2012r. w tutejszym Urzędzie Gminy będą wyłożone projekty uproszczonych planów urządzenia lasu i inwentaryzacji stanu lasu wykonane przez: Agencja Cezar Piotrkowicz Sp.J. Pracownia urządzania lasu 05-300 Mińsk Maz. ul. Boczna 28, na zlecenie Starostwa Powiatowego w Pułtusku. Projekty planów dotyczą następujących wsi:

  Białe Błoto, Bielany, Błędostowo, Brodowo Bąboły, Brodowo Wity, Budy Zbroszki, Domosław, Gatka, Glinice Domaniewo, Glinice Wielkie, Gnaty Szczerbaki, Golądkowo, Górka Powielińska, Górki Baćki, Górki Witowice, Kamionna, Łachoń, Nowe Bulkowo, Pawłowo, Powielin, Rębkowo, Skarżyce, Skorosze, Smogorzewo Pańskie, Smogorzewo Włościańskie, Stare Bulkowo, Winnica, Zbroszki.

 • Kurs komputerowy oraz warsztaty rozwijania kompetencji

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy informuje, że Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku ogłosiła nabór na kurs komputerowy oraz warsztaty rozwijania kompetencji ogólnych.

  Zapisy do 15.07.2012 r. w Biurze Projektów ul. Mickiewicza 36C pok. 29, tel. /23/ 692 97 46, e-mail - biuroprojektow@ah.edu.pl,  www.pilot2.ah.edu.pl

  Akademia Humanistyczna zaprasza > pobierz

 • Rusza basen w Winnicy

  woprW dniu 10.07.2012 r. nastapi otwarcie sezonu na basenie w Winnicy. Basen będzie czynny od 10.07.2012 r. do 31.08.2012 r. codziennie w godzinach od 1000 do 2000 (także w święta oraz dni wolne od pracy).

  W roku 2012 r. kompleksową obsługę w zakresie ratownictwa wodnego na Basenie Odkrytym w Winnicy, ul. Pułtuska 19, 06-120 Winnica od dnia 10.07.2012 r. do 31.08.2012 r. sprawować będzie Pułtuskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Pułtusku.

  Stawki za korzystanie z basenu w 2012 r. > pobierz

   

  W dniu otwarcia korzystanie z basenu jest bezpłatne
  ZAPRASZAMY !!!

 • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

  W ostatnim czasie w naszej gminie nastała moda na anonimy. W celu ukrócenia plotek i zakończenia trwającej "wojny" na anonimy, które szkalują Wójta, Pan Aleksander Piątkowski na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej odczytał treść anonimu, który został rozesłany do ważnych instytucji w kraju. Przedstawił zebranym wyjaśnienia na poszczególne zarzuty zawarte w anonimie.

  W związku z tym prosimy o zapoznanie się z treścią nagrania z posiedzenia Komisji i zakończenie zarzucania urzędów tego typu pismami. Pozwólcie urzędnikom zająć się sprawami naprawdę istotnymi dla funkcjonowania gminy i życia mieszkańców.

  Nagranie cz. 1 > pobierz
  Nagranie cz. 2 > pobierz

  Na posiedzeniu komisji była telewizja TVP. Nagranie można obejrzeć pod linkiem http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-mazowiecki/wideo/06072012/7928027

 • Inwentaryzacja lasów

  Informacja Starosty Pułtuskiego w sprawie wykonania zadania pn. "Sporządzenie uproszczonych planów i inwentaryzacji lasu, lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa" > pobierz

 • Plan polowań

  Plan polowań łowieckich Wojskowego Koła Łowieckiego nr 101 "Nemrod" w sezonie łowieckiem 2012/2013 > pobierz

 • Rządowy program wspierania

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy informuje, że Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2012 r. uchwalono rządowy program wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne oraz rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

 • Komunikat MSW z dnia 02.07.2012 r.

  2 lipca 2012 r. o godzinie 14.00 premier Donald Tusk odwołał wprowadzony 27 czerwca 2012 r. na terenie całego kraju pierwszy stopień alarmowy. Wcześniej Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych otrzymał analizę sporządzoną przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Na jej podstawie minister rekomendował obniżenie tego poziomu.

  Przypomnijmy, że pierwszy stopień alarmowy został wprowadzony prewencyjnie. Pierwszy w czterostopniowej skali stopień alarmowy oznaczał, że wszystkie szczeble administracji państwowej i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo były w najwyższej gotowości.

 • Sześciolatki pójdą do szkoły później

  Wdrożenie programu Cyfrowa Szkoła oraz przedłużenie o dwa lata okresu, w którym rodzice decydują o posłaniu do szkoły sześciolatka - to zdaniem MEN najważniejsze decyzje resortu w zakończonym roku szkolnym.

 • Otwarcie basenu przesunięte

  W związku z poważną awarią pomp basenu gminnego przewidywany termin otwarcia basenu to 9 lipca br.

Wójt Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg
i wniosków w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do godz. 16.30

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 15.30 do 16.30

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Gminy Winnica, punkt czynny według harmonogramu dostępnego na BIP

Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu lub na konto Urzędu Gminy Winnica

54 8226 0008 2002 2000 1270 0001

KONTAKT W PRZYPADKU AWARII

Prezes Zakładu Budżetowego - tel. 500 058 393
Wójt Gminy - tel. 505 158 565

Otwarcie basenu w Winnicy

woprWójt Gminy Winnica informuje, że z dniem 22.06.2019 r. nastąpi otwarcie sezonu letniego na basenie w Winnicy. Basen będzie czynny od 22.06.2019 r. do 18.08.2019 codziennie (także w święta oraz dni wolne od pracy) w godzinach: czerwiec - lipiec od 11.00 do 20.00, sierpień od 11.00 do 19.00. W roku 2019 kompleksową obsługę w zakresie ratownictwa wodnego na basenie odkrytym w Winnicy, ul. Pułtuska 19, 06-120 Winnica, sprawować będzie Pułtuskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Pułtusku.

Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie > pobierz

Poradnik "bezpieczne wakacje" > pobierz

Stawki opłat za korzystanie z basenu w roku 2019 > pobierz

Wynik oceny jakości wody > pobierz

Transmisje Sesji Rady Gminy

punkt przyjec policja

Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Prezentacja

harmonogram smieci

info-rol

Mapy wrotamazowsza

Emapa

wirtualny spacer

Dyżury aptek

przemoc

Opieka nad dzieckiem

poradnik-bez

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział Poświętne

Terenowy Zespół Doradczy w Pułtusku

Dyżury: środy od 7.30 do 15.30

Sala Rady Gminy Winnica

Doradca: Kamil Rosłoński

TZD w Pułtusku tel. 23 692 11 86

Kącik Przedsiębiorcy

Mikroporady

Projekty

WFOSIGW

WROTA MAZOWSZA

Projekt EA

Projekt BW

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Winnica 

Tablica

Tablica

Tablica